2 rooms apartment of 64m² in Strängnäs

Skogsvägen, 645 34 Strängnäs, Sweden

9 240 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 29-10-2025

apartment for rent at Strängnäs

Välkommen till Strängnäs och Skogsvägen 31. Här finner ni en fin 2:a med balkong som är standard höjd. Nytt kök med diskmaskin, inbyggd micro. Helkaklat badrum med golvvärme och handdukstork. Parkett i hela lägenheten. Tvättstuga finns i fastigheten . Tv och bredband från Telenor samt möjlighet till parkering eller garage, separat kö. Utkant med skogen runt hörnet ligger detta lugna område ca 1 till 2 km från Strängnäs centrum. Nere i centrum hittar ni butiker, restauranger, butiker, mataffär m.m. Intill centrum ligger Strängnäs mysiga hamn där man kan njuta av en mjukglass, mat och dryck b.la. Vanlig hyresrätt tillsvidare avtal med 3 månaders uppsägningstid. Observera att hyran förhandlas årligen och ny hyra gäller från den 1 april varje år. Välkommen som hyresgäst hos HSB. Vi reserverar oss för fel i annonsen.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

64 m²

Price

9 240 kr

Rental period

Unlimited

Available from

29-10-2025

Balcony

Yes

Garage

Yes

Parking

Yes

Price per m²

144 kr

Map

The listing is located at Skogsvägen, 645 34 Strängnäs, Sweden

Loading map