2 rooms apartment of 51m² in Strängnäs

Åkervägen, 645 40 Strängnäs, Sweden

9 042 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 30-04-2026

apartment for rent at Strängnäs

Välkommen till en modern välplanerad 2rok i vårt härliga bostadsområde i Strängnäs! I denna lägenhet får du ett boende som håller hög standard såväl inomhus som utomhus. Denna välplanerade 2rok erbjuder en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Lägenheten ligger på våning ett och har en rymlig stensatt uteplats i anslutning till entrén. Köket är ett vitt kvalitetskök från Vedum, självklart utrustat med diskmaskin och inbyggd mikro. Köket har en grå stenbänksskiva som även utgör stänkskyddet upp på väggen i anslutning till bänksskivan. I det helkaklade badrummet finns det tvättmaskin och torktumlare. Ett boende som erbjuder det lilla extra. Vi erbjuder nu en hyresrabatt om 1500:-/månad till och med 31 december 2027. Priset i annonsen är det rabatterade priset!

Property type

apartment

Rooms

2

Size

51 m²

Price

9 042 kr

Rental period

Unlimited

Available from

30-04-2026

Price per m²

177 kr

Map

The listing is located at Åkervägen, 645 40 Strängnäs, Sweden

Loading map