Listed today
Kommunalvägen 14, 132 34 Boo, Sweden
11 044 kr / month
Välkommen till populära Saltsjö-boo! Kommunalvägen ligger längs Värmdövägen i det fina och lugna området Saltsjö-Boo, här finner du både en stadskänsla och natur. Här på Kommunalvägen 14 D kommer du bo i 3 rum och kök med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Lägenheten är ljus och trevlig med bra förvaringsmöjligheter. Värmeproduktion sker via en central värmepump. Det är ett luftburet system. Vid kallare väderlek än ca 0 grader Celsius, tillförs spetsvärme via el-radiatorer i lägenheten. Tillförseln styrs av hyresgästen. Kostnaden för denna spetsvärme betalas av hyresgästen via el-abonnemanget. OMGIVNING Cirka 700 m bort finner du Orminge centrum som erbjuder flera butiker och restauranger. I närheten av Kommunalvägen finner du även en Lidl och bensinmack. Parkering finns att hyra. Välkommen till ditt nya boende. Sveafastigheter friskriver sig ifrån eventuella fel i annonsen samt ritningen.
Välkommen till populära Saltsjö-boo! Kommunalvägen ligger längs Värmdövägen i det fina och lugna området Saltsjö-Boo, här finner du både en stadskänsla och natur. Här på Kommunalvägen 14 D kommer du bo i 3 rum och kök med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Lägenheten är ljus och trevlig med bra förvaringsmöjligheter. Värmeproduktion sker via en central värmepump. Det är ett luftburet system. Vid kallare väderlek än ca 0 grader Celsius, tillförs spetsvärme via el-radiatorer i lägenheten.
Tillförseln styrs av hyresgästen. Kostnaden för denna spetsvärme betalas av hyresgästen via el-abonnemanget. OMGIVNING Cirka 700 m bort finner du Orminge centrum som erbjuder flera butiker och restauranger. I närheten av Kommunalvägen finner du även en Lidl och bensinmack. Parkering finns att hyra. Välkommen till ditt nya boende. Sveafastigheter friskriver sig ifrån eventuella fel i annonsen samt ritningen.
Property type
apartment
Rooms
3
Size
69 m²
Price
11 044 kr
Rental period
Unlimited
Available from
22-05-2026
Parking
Yes
Price per m²
160 kr
The listing is located at Kommunalvägen 14, 132 34 Boo, Sweden
Loading map