4 rooms apartment of 107m² in Stockholm

Stångholmsbacken, 127 43 Stockholm, Sweden

14 133 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 08-04-2026

apartment for rent at Stockholm

Välkommen till denna trevlig lägenhet högt upp på 5:e våningen på Stångholmsbacken 50. Vill ni ha närhet till tunnelbana och naturen är denna lägenhet perfekt för er, med 400 m gångavstånd till närmaste tunnelbana och centrum har ni allt ni behöver inom ett par minuters gång. Detta är en rymlig bostad som ger gott om plats för avkoppling, underhållning och förvaringsutrymme. Sovrummen är hemtrevliga, köket har bra förvaring och plats för matbord. Lägenheten ligger i en lugn och trevlig del av Skärholmen, med närhet till lokala butiker, restauranger och andra bekvämligheter. Det är också lätt att ta sig till närliggande skolor och arbetsplatser. Denna 4-rumslägenhet hyrt ut i befintligt skick på korttidskontrakt i max 4 år (möjlighet till förstahandskontrakt finns efter stamrenovering av lägenheten om hyresgästen sköter sig). Liljebo kommer kontinuerligt att renovera lägenheterna i beståndet och i första hand erbjuda dessa till alla skötsamma hyresgäster med korttidskontrakt. Det finns möjlighet att hyra parkeringsplats i samband med inflyttning av lägenheten. Tveka inte att göra en intresseanmälan för att boka visning.

Property type

apartment

Rooms

4

Size

107 m²

Price

14 133 kr

Rental period

Unlimited

Available from

08-04-2026

Parking

Yes

First-hand

Yes

Price per m²

132 kr

Map

The listing is located at Stångholmsbacken, 127 43 Stockholm, Sweden

Loading map