3 rooms apartment of 93m² in Skara

Hötorgsgatan, 532 24 Skara, Sweden

8 274 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 06-05-2026

apartment for rent at Skara

Unik 3:a på 93 m² mitt i centrala Skara – ett hem att förälska sig i Välkommen till en fantastisk lägenhet med karaktär och charm – belägen mitt i hjärtat av Skara! Här erbjuds 93 välplanerade kvadratmeter med generös takhöjd, vackra trägolv och stora fönster som släpper in rikligt med ljus. Det rymliga vardagsrummet bjuder på ekparkett, öppen spis och en känsla som skapar trivsel direkt. Sovrummen erbjuder gott om förvaringsmöjligheter och har ett varmt, naturligt trägolv som förstärker den hemtrevliga atmosfären. Det här är hemmet för dig som söker något utöver det vanliga – med karaktär, stil och ett oslagbart läge nära allt Skara har att erbjuda. Välkommen hem! Välkommen med din intresseanmälan. Vi visar exempelbilder, avvikelse kan förekomma.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

93 m²

Price

8 274 kr

Rental period

Unlimited

Available from

06-05-2026

Price per m²

89 kr

Map

The listing is located at Hötorgsgatan, 532 24 Skara, Sweden

Loading map