3 rooms apartment of 71m² in Rimbo

Ekebyholmshöjden 11A, 11B, 11C, 11D, 11F, 11G, 11H, 762 91 Rimbo, Sweden

10 339 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 30-04-2026

apartment for rent at RIMBO

Redan när ni tar ert första steg in i den ljusa och välplanerade lägenheten välkomnas ni av den harmoniska atmosfär som utmärker hela Ekebyholmshöjden. Ni hänger av er ytterkläderna på klädhängaren och ställer av er skorna på klinkergolvet medan ni låter blicken beundra de gedigna materialvalen som återspeglar hur naturen har tagits till vara. Ni fortsätter in i vardagsrummet där ni möts av ljusgrå målade väggar och ekparkett med vita golvlister som sträcker sig genom hela lägenheten. Ni stannar upp en minut och ser ut genom fönstret. Utanför strålar naturen i sin prakt och ni tar ett djupt andetag för att bara låta lugnet infinna sig. I köket finner ni modern energieffektiv utrustning, såsom diskmaskin, mikrovågsugn, ugn, induktionshäll, köksfläkt samt fullstor kyl och frys för att göra vardagen lite enklare. Vidare in i det helkaklade badrummet med klinkergolv ryms toalett, kommod, spegel med belysning, dusch samt kombinerad tvättmaskin och torktumlare. Utöver boendeytan så ingår värme, vatten och ett förvarvaringsförråd på cirka 3 kvm. Avgift för el tillkommer genom separat mätning. Fiberbredband finns framdraget till bostaden och hyresgästen tecknar själv ett eget abonnemang för bruk.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

71 m²

Price

10 339 kr

Rental period

Unlimited

Available from

30-04-2026

Price per m²

146 kr

Map

The listing is located at Ekebyholmshöjden 11A, 11B, 11C, 11D, 11F, 11G, 11H, 762 91 Rimbo, Sweden

Loading map