3 rooms apartment of 79m² in Örkelljunga

Sonnarpsvägen, 286 37 Örkelljunga, Sweden

6 881 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 17-11-2025

apartment for rent at Örkelljunga

Rymlig 3 rok om 79 kvm blir ledig för uthyrning 1 februari 2026. Välkommen med din intresseanmälan. Örkelljunga är centralort i Örkelljunga kommun där invånarantalet uppgår till omkring 10 500 personer. Kommunen är belägen i nordvästra Skåne. Kommunikation och pendlingsmöjligheterna är goda då E4:an, som är Sveriges näst största väg, korsar genom kommunen med direktinfarter till kommunens samtliga tätorter. Med en halvtimmes bilresa från Örkelljunga kan man komma till antingen hamnen i Helsingborg, järnvägsstationen i Hässleholm eller flygplatsen i Ängelholm. Skånetrafiken som trafikerar hela Skåne har bland annat förbindelser till Helsingborg, Ängelholm och Hässleholm. Hyran avser 2025 års nivå. Hyresförhandling pågår för 2026 Med reserveration för felskrivningar.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

79 m²

Price

6 881 kr

Rental period

Unlimited

Available from

17-11-2025

Price per m²

87 kr

Map

The listing is located at Sonnarpsvägen, 286 37 Örkelljunga, Sweden

Loading map