Listed yesterday

3 rooms apartment of 59m² in Nyköping

Eskilstunavägen, 611 55 Nyköping, Sweden

8 966 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 11-05-2026

apartment for rent at Nyköping

Modern bostad med social planlösning Kök och vardagsrum samspelar i en öppen och social planlösning som skapar en trivsam och inbjudande atmosfär. Köket är modernt och funktionellt utformat med goda arbetsytor, diskmaskin samt generösa förvaringsmöjligheter. Badrummet är utrustat med dusch samt tvättmaskin eller kombinerad tvätt- och torkmaskin, vilket bidrar till en bekväm och praktisk vardag. Här bor du i ett växande och attraktivt område med närhet till både service och natur. I närområdet finns bland annat ICA Supermarket samt ett brett utbud av service. Du tar dig enkelt till Nyköpings centrum på cirka 10 minuter med cykel eller kollektivtrafik, vilket ger ett smidigt och bekvämt boende. Fastigheten är ansluten till öppet fibernät – eget avtal för bredband och TV tecknas av hyresgästen. El, värme samt varm- och kallvatten debiteras i efterhand utifrån faktisk förbrukning. Parkering finns att hyra separat i mån av plats. Ingen fysisk visning erbjuds. Sökande med högst köpoäng erbjuds bilder/video på lägenheten.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

59 m²

Price

8 966 kr

Rental period

Unlimited

Available from

11-05-2026

Parking

Yes

Price per m²

152 kr

Map

The listing is located at Eskilstunavägen, 611 55 Nyköping, Sweden

Loading map