3 rooms apartment of 70m² in Mölndal

Gustavsbergsgatan 6, 431 67 Mölndal, Sweden

11 706 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 23-04-2026

apartment for rent at Mölndal

Fin lägenhet som renoverades 2016 med bl.a. parkettgolv, nytt kök inkl. diskmaskin och micro samt badrum med kakel och klinkers. Nära till kommunikationer, spårvagnen tar dig in till Korsvägen och Mölndal på några minuter. Öppet bredbandsnät via fiber som levereras av iTUX . Mindre avvikelser från planskissen kan förekomma. 2026 års hyresnivå Hyresvärdens krav för bostaden • Hyresvärden accepterar inga betalningsanmärkningar eller oreglerade skulder. • Hyresvärden kommer att inhämta boendereferenser. • Hyresvärden har regler mot trångboddhet. Antalet boende i bostaden ska vara rimligt i förhållande till storleken. • Om bostad innehas kräver hyresvärden att uppsagt hyreskontrakt alternativt uppdragsavtal från mäklare, försäljningsdokument för villa eller bostadsrätt kan uppvisas före nytt kontrakt tecknas. • Hyresvärden kommer att kräva ett familjebevis, ha det i beredskap om du accepterar lägenheten. Tänk på att ett familjebevis enbart kan postas till din folkbokföringsadress och att detta tar ca 2 arbetsdagar, ha detta i beredskap om du tackar ja till bostaden. • Hyresvärden tecknar endast avtal med huvudsökande.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

70 m²

Price

11 706 kr

Rental period

Unlimited

Available from

23-04-2026

Price per m²

167 kr

Map

The listing is located at Gustavsbergsgatan 6, 431 67 Mölndal, Sweden

Loading map