Listed today
Katrinebergsgatan 4A, 4B, 4C, 431 61 Mölndal, Sweden
8 857 kr / month
Mölndal I stadsdelen Åby i Mölndal ligger denna byggnad som uppfördes 1991 - 93. Fastigheten är belägen precis vid Åby centrum med närhet till Åby skola, dagligvarubutik och busshållplats. Fin nyrenoverad 2:a på 52 m² uthyres med tillträde från den 1 juli. Lägenheten ligger på våning 3 av 4 med tillgång till hiss. Från vardagsrummet finns en dörr ut till en stor balkong med utsikt över grönområde i Åby. Alexandersson fastigheter strävar efter att våra fastigheter ska hållas rökfria, det är därför inte tillåtet att röka i lägenheten eller på balkong/uteplats. Vi hanterar INTE separata mail, telefonsamtal eller besök utan all kontakt ska vara genom HomeQ.
Mölndal I stadsdelen Åby i Mölndal ligger denna byggnad som uppfördes 1991 - 93. Fastigheten är belägen precis vid Åby centrum med närhet till Åby skola, dagligvarubutik och busshållplats. Fin nyrenoverad 2:a på 52 m² uthyres med tillträde från den 1 juli. Lägenheten ligger på våning 3 av 4 med tillgång till hiss. Från vardagsrummet finns en dörr ut till en stor balkong med utsikt över grönområde i Åby.
Alexandersson fastigheter strävar efter att våra fastigheter ska hållas rökfria, det är därför inte tillåtet att röka i lägenheten eller på balkong/uteplats. Vi hanterar INTE separata mail, telefonsamtal eller besök utan all kontakt ska vara genom HomeQ.
Property type
apartment
Rooms
2
Size
51 m²
Price
8 857 kr
Rental period
Unlimited
Available from
11-05-2026
Elevator
Yes
Balcony
Yes
Price per m²
174 kr
The listing is located at Katrinebergsgatan 4A, 4B, 4C, 431 61 Mölndal, Sweden
Loading map