1 room apartment of 36m² in Märsta

Vänortsringen, 195 31 Märsta, Sweden

9 013 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 20-03-2026

apartment for rent at Märsta

Nymärstagatan 14 A, 19530 - LGH 1502, 118-14-1502 Denna fastighet i centrala Märsta uppfördes 2016, för att ingå komplexet som kallas "Arkaden" efter den intilliggande karaktärsbyggnad i centrala Märsta. Det finns goda kommunikationer i Märsta; bussar, pendeltåg, SJ:s tåg, E4:an och närheten till Arlanda gör resandet enkelt. Många busslinjer stannar vid Arkaden. Till pendeltågsstationen promenerar du på cirka 10-15 minuter från fastigheten eller om du vill ta bussen går det på cirka 5 minuter. I fastigheten är det rökfri boendemiljö. Det betyder att hyresgästen eller besökare inte får röka i lägenheten, på balkong, eller i husets gemensamma utrymmen samt i anslutning till fastigheten. Hyresvärden godkänner inte husdjur i fastigheten. Vid kontraktsskrivningen så kan du komma att behöva underteckna en bilaga till hyresavtalet där du förbinder dig att inte röka i fastigheten.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

36 m²

Price

9 013 kr

Rental period

Unlimited

Available from

20-03-2026

Balcony

Yes

Pet friendly

Yes

Price per m²

250 kr

Map

The listing is located at Vänortsringen, 195 31 Märsta, Sweden

Loading map