Listed today

2 rooms apartment of 53m² in Malmö

Sagas gränd 6, 215 36 Malmö, Sweden

10 510 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 22-05-2026

apartment for rent at Malmö

Lägenheterna är planerade för att ha bästa möjliga inomhusmiljö, med hög standard. Golvet är ekparkett i kök, vardagsrum och sovrum. I hall och badrum är det klinkergolv. Badrummen är helkaklade och utrustade med vägghängda toaletter, tvättmaskin och torktumlare alternativt kombimaskiner. Treorna och fyrorna har badkar, medan ettorna och tvåorna har glasade duschväggar. Köken är utrustade med skåpsluckor i vit högglans, bänkskivor klädda med laminat av typ svart sten, och diskbänk helt i rostfritt. I köket hittar du också utrustning för källsortering med 4 fraktioner, och plats för mikro i ett av överskåpen. Alla lägenheter har rymliga balkonger mot innergården eller uteplatser på entréplan. Fiber finns tillgängligt i varje lägenhet. Hyresgästen tecknar själv avtal med Tele2. Tv-basutbud ingår i hyran. Välplanerad källsortering i köken och närheten till miljöhuset på innergården gör källsortering enkelt och smidigt. Det finns gott om cykelparkeringar och i källaren finns en cykelverkstad med kompressor så att däcken alltid kan vara fyllda. Huset är välisolerat och byggt för att vara energisnålt. Värmen i husen kommer från förnyelsebara energikällor. Solceller kommer att producera en del av fastighetselen. Här kommer du som boende alltid kunna läsa av hur mycket el och varmvatten du förbrukar och därigenom påverka din egen konsumtion av el och varmvatten. Observera att bilderna i annonsen är exempelbilder för att visa standard. Se planritning för korrekt planlösning. Vi reserverar oss för att årlig höjning kan ske mellan publicering, kontrakt och tillträde. Välkommen att lämna din intresseanmälan idag för en chans till visning!

Property type

apartment

Rooms

2

Size

53 m²

Price

10 510 kr

Rental period

Unlimited

Available from

22-05-2026

Balcony

Yes

Rural

Yes

Parking

Yes

Price per m²

198 kr

Map

The listing is located at Sagas gränd 6, 215 36 Malmö, Sweden

Loading map