2 rooms apartment of 61m² in Malmö

Kantatgatan 39, 215 52 Malmö, Sweden

9 779 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 09-04-2026

apartment for rent at Malmö

Välkommen upp till sjätte våningen till denna två rum och kök om 61 kvm. Lägenheten genomgår en totalrenovering innan tillträde, observera att badrummet ej inkluderas i denna renovering då det genomgick en renovering 2017-2018. Se bifogad ritning om vad som ingår för just denna lägenhet. Lägenheten hyrs ut på ritning då renovering är pågående. Observera att det alltså inte blir någon visning. Bilderna som visas är endast exempelbilder. Avvikelser kan förekomma. I hyran ingår värme, kallvatten samt kabel-tv. Avser 2026 års hyra. Fastigheten har utrustning för individuell mätning av varmvattenförbrukning. Förbrukningen debiteras separat som tillägg utöver den vanliga månadshyran. Hyran är preliminär då den inte är färdigförhandlad med Hyresgästföreningen. Hyran blir dock inte högre än vad som är angivit i annonsen förutom den allmänna hyreshöjningen som påverkar alla lägenheter. För samtliga nya avtal måste bilaga skrivas på om rökfritt boende. Rökförbudet gäller den enskilda lägenheten, på balkong/uteplats samt i gemensamma utrymmen. Rökning får heller inte ske i nära anslutning till fastighetens entré. I nedan länk visas ett exempel av en lägenhet som är PLUS-renoverad. Avvikelser kan förekomma. https://youtu.be/cXy6TIYkcuQ

Property type

apartment

Rooms

2

Size

61 m²

Price

9 779 kr

Rental period

Unlimited

Available from

09-04-2026

Balcony

Yes

Price per m²

160 kr

Map

The listing is located at Kantatgatan 39, 215 52 Malmö, Sweden

Loading map