2 rooms apartment of 45m² in Kalmar

Ryttaregatan 9B, 392 34 Kalmar, Sweden

8 707 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 23-04-2026

apartment for rent at Kalmar

Välkommen till denna trivsamma 2 rumslägenhet på Ryttaregatan 9B! Ett hem som kombinerar bekvämlighet med lugnt och omtyckt läge. Lägenheten är 45 kvm och har en genomtänkt planlösning med gott om utrymme för både vardagsliv och avkoppling. Bostaden består av ett ljust med plats för både soffa och matbord, ett sovrum med ett ombonad snedtak samt ett fräscht badrum. Köket är praktiskt utformat och det går att installera diskmaskin perfekt för en smidigare vardag. Lägenheten har ett fint ljusinsläpp och en hemtrevlig känsla rakt igenom. Hyra 8707 kr /månaden (inklusive värme och vatten). Tillträde 2026-08-01, med möjlighet till tidigare tillträde, 2026-06-01. Här bor du i ett lugnt område med närhet till grönområden, mataffär, service och goda kommunikationer till centrum och universitetet. Det här är ett bekvämt och inbjudande boende som passar dig som vill ha ett funktionellt hem i ett bra läge. Varmt välkommen att skicka in din intresseanmälan!

Property type

apartment

Rooms

2

Size

45 m²

Price

8 707 kr

Rental period

Unlimited

Available from

23-04-2026

Price per m²

193 kr

Map

The listing is located at Ryttaregatan 9B, 392 34 Kalmar, Sweden

Loading map