Listed today
Domaregatan 8A, 392 35 Kalmar, Sweden
10 486 kr / month
Charmig 3 rok lägenhet på 88 kvm uthyres på Domaregatan 8A. Lägenheten är belägen två våningar upp i ett välskött hus med trevliga grannar. Här finns ett rymligt vardagsrum med fint ljusinsläpp samt balkong. Lägenheten har ett kök med gott om förvaring och bra arbetsytor samt diskmaskin. Fiberanslutning finns i fastigheten för snabb internetuppkoppling. I källaren finns både gemensam tvättstuga och förråd för extra förvaring. Hyran ligger på 10486 kr/månad (inkl. värme och vatten). Här bor du med närhet till både Kalmar centrum och den vackra naturen och vattnet vid Lindö, perfekt för dig som vill ha både stadsliv och grönska runt hörnet. Tillträde: 2026-09-01. Varmt välkommen att skicka in din ansökan redan idag eller kontakta oss vid frågor [email protected].
Charmig 3 rok lägenhet på 88 kvm uthyres på Domaregatan 8A. Lägenheten är belägen två våningar upp i ett välskött hus med trevliga grannar. Här finns ett rymligt vardagsrum med fint ljusinsläpp samt balkong. Lägenheten har ett kök med gott om förvaring och bra arbetsytor samt diskmaskin. Fiberanslutning finns i fastigheten för snabb internetuppkoppling. I källaren finns både gemensam tvättstuga och förråd för extra förvaring.
Hyran ligger på 10486 kr/månad (inkl. värme och vatten). Här bor du med närhet till både Kalmar centrum och den vackra naturen och vattnet vid Lindö, perfekt för dig som vill ha både stadsliv och grönska runt hörnet. Tillträde: 2026-09-01. Varmt välkommen att skicka in din ansökan redan idag eller kontakta oss vid frågor [email protected].
Property type
apartment
Rooms
3
Size
88 m²
Price
10 486 kr
Rental period
Unlimited
Available from
12-05-2026
Balcony
Yes
Price per m²
119 kr
The listing is located at Domaregatan 8A, 392 35 Kalmar, Sweden
Loading map