2 rooms apartment of 55m² in Kållered

Våmmedalsvägen 166, 428 31 Kållered, Sweden

10 843 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 09-04-2026

apartment for rent at Kållered

I de högt belägna punkthusen får hyresgästerna balkong eller uteplats i soliga lägen. Lägenheten har genomgående hög standard med ekparkett, helkaklat badrum med tvättmaskin/torktumlare eller kombimaskin samt vita kök med mycket förvaring. Fiber via iTux finns i alla lägenheter. Debitering av varmvatten kommer att ske separat. Mindre avvikelser på planritningen kan förekomma. Hyran är angiven i 2026 års hyresnivå. Parkering hyrs ut separat efter kölista. Hyresvärdens krav för bostaden Som hyresgäst förbinder jag mig att inte röka i lägenheten, balkong/uteplats samt i huset allmänna och gemensamma utrymmen. • Hyresvärden accepterar inga betalningsanmärkningar eller oreglerade skulder. • Hyresvärden kommer att inhämta boendereferenser. • Hyresvärden har regler mot trångboddhet. Antalet boende i bostaden ska vara rimligt i förhållande till storleken. • Om bostad innehas kräver hyresvärden att uppsagt hyreskontrakt alternativt uppdragsavtal från mäklare, försäljningsdokument för villa eller bostadsrätt kan uppvisas före nytt kontrakt tecknas. • Hyresvärden kommer att kräva ett familjebevis, ha det i beredskap om du accepterar lägenheten. Tänk på att ett familjebevis enbart kan postas till din folkbokföringsadress och att detta tar ca 2 arbetsdagar, ha detta i beredskap om du tackar ja till bostaden. • Den gemensamma årsinkomsten för hushållet ska minst uppgå till 3 gånger mer än årshyran för lägenheten. • För godkännande krävs att huvudsökande, medboende eller ombud sett den aktuella bostaden

Property type

apartment

Rooms

2

Size

55 m²

Price

10 843 kr

Rental period

Unlimited

Available from

09-04-2026

Balcony

Yes

Parking

Yes

Price per m²

197 kr

Map

The listing is located at Våmmedalsvägen 166, 428 31 Kållered, Sweden

Loading map