2 rooms apartment of 50m² in Helsingborg

Mariehällsvägen 3, 254 49 Helsingborg, Sweden

8 923 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 18-11-2025

apartment for rent at Helsingborg

Fräsch 2a på populära Mariastaden! Se video! Diskmaskin, tvättmaskin och torktumlare finns i lägenhet. Värme, kall och varmvatten ingår i hyran. Nu finns möjlighet att flytta in en välplanerad tvårummare i populära Mariastaden. Du når bostaden enkelt med hiss. Lägenheten har genomgående parkettgolv, väggar i vit nyans, helkaklat badrum med tvättmaskin och torktumlare. Köket har vita släta luckor, diskmaskin, spis med ugn och keramikhäll. Öppen planlösning mellan vardagsrum och kök. Förråd finns i lägenheten. Möjlighet att hyra cykelparkering, parkeringsplats samt extra förråd finns. Parkering finns att hyra för 510 kr/ månaden (hyra 2025). Detta är en rökfri fastighet. Det är inte tillåtet att röka i lägenheterna, på balkonger eller loftgångar. Inte heller på tomt eller på parkeringsområde. Vi reserverar oss för felskrivningar i annonstexten. Hyran avser 2025 års hyra. Hyresförhandling för hyra 2026 pågår. Som hyresgäst i huset behöver du inte teckna elavtal, ett förmånligt elavtal finns redan i huset och kostnaden delas med grannarna. Kostnaden för konsumerad el aviseras på hyresavin månadsvis. Huset är anslutet till stadsnätet för fiber och TV. Byggår för fastigheten är 2016. Parkeringsplats, cykelförvaring inomhus samt extra förråd hyrs separat. Fastigheten är rökfri. Vi reserverar oss för felskrivningar i annonstexten. Hyran avser 2024 års hyra.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

50 m²

Price

8 923 kr

Rental period

Unlimited

Available from

18-11-2025

Elevator

Yes

Parking

Yes

Balcony

Yes

Price per m²

178 kr

Map

The listing is located at Mariehällsvägen 3, 254 49 Helsingborg, Sweden

Loading map