3 rooms apartment of 79m² in Helsingborg

Ragnvallagatan 20C, 256 63 Helsingborg, Sweden

10 999 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 17-03-2026

apartment for rent at Helsingborg

Rymlig och välkomnande hall med god förvaring i garderober och anslutande klädkammare och lägenhetsförråd för. Balkong från det ena sovrummet, vardagsrum med plats för umgänge med familj och vänner. Separerat kök utrustat med dubbla kyl/frys och med plats för matplats och härliga middagar. Lägenhetsförråd och badrum med ingång från hallen. Extra WC med dusch. Området består av 12 huskroppar i tegel. Mellan husen ligger grönskande innergårdar med lekplatser och ett koloniområde. Cykelförråd, miljörum och tvättstugor ligger i 6 gårdsbyggnader i området. Alla lägenheter har balkong eller uteplats. I hälften av husen finns det källare med förråd och skyddsrum. Goda parkeringsmöjligheter och garagelängor. I hyran ingår TV basutbud från Telia och fiber är indraget, där hyresgäst öppnar abonnemang för bredband vid behov. Värme och vatten ingår. Hyresgäst tecknar eget abonnemang för el, man kan välja fritt bland leverantörer. Hyran avser 2025 års nivå.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

79 m²

Price

10 999 kr

Rental period

Unlimited

Available from

17-03-2026

Price per m²

139 kr

Map

The listing is located at Ragnvallagatan 20C, 256 63 Helsingborg, Sweden

Loading map