1 room apartment of 52m² in Halmstad

Andersbergsringen 36, 302 21 Halmstad, Sweden

7 054 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 14-04-2026

apartment for rent at Halmstad

OM LÄGENHETEN Välkommen till denna 1 rummare på Andersbergsringen som renoverade år 2018 Lägenheten har ljusa väggar och stora fönster som ger ett härligt ljusinsläpp. Köket är modernt och fullt utrustat med vita luckor, rostfria vitvaror, induktionshäll, varmluftsugn och diskmaskin. Badrummet är helkaklat och fräscht med wc, tvättställ med kommod, dusch med glasdörrar, handdukstork samt förberett tvättmaskin och torktumlare?. Lägenheten har dessutom gott om förvaring i en rymlig klädkammare samt en härlig uteplats. ÖVRIGT Hyran inkluderar värme, vatten samt grundutbud kabel-tv. Telias fibernät finns indragen i alla lägenheter och hyresgästen får själv teckna abonnemang avseende internet/telefoni. Till lägenheten hör ett förråd och samtliga hyresgäster har tillgång till den gemensamma tvättstugan. Flera cykel- och barnvagnsförråd finns samt källsortering och miljöhus. NÄROMRÅDE Innergårdarna är gröna och bjuder in till gemensamma aktiviteter. Har ni barn som vill göra av med energi finns det flera lekplatser på området. Inom några minuter når ni Hallarnas köpcentrum där ni kan handla allt ni behöver.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

52 m²

Price

7 054 kr

Rental period

Unlimited

Available from

14-04-2026

Rural

Yes

Price per m²

136 kr

Map

The listing is located at Andersbergsringen 36, 302 21 Halmstad, Sweden

Loading map