Listed today
Burger House, Karl Johansgatan, 414 55 Gothenburg, Sweden
8 350 kr / month
Ansökningar tas bara emot via HomeQ Trevlig lägenhet om två rum och kök i en stenfastighet byggt 1903. Lägenheten är just nu under ommålning och vid inflyt är lägenheten nymålad och fått en uppfräschning av ny köksluckor och badrumsskåp bland annat. Lägenheten ligger i stadsdelen Majorna nära till caféer, restauranger och med goda kommunikationer alldeles runt hörnet. Viktigt att känna till: - Alla nya kontrakt som tecknas är rökfria. Rökförbudet gäller överallt inom fastighetens gränser. - Vissa avvikelser från planskissen och bilder förekommer. - Hyran är preliminär i 2026 års hyresnivå. - Husdjur är välkomna under förutsättning att man inte stör sina grannar. Vi tar varken emot ansökningar via telefon, mejl eller besök, du har inte möjlighet att påverka processen genom att kontakta oss. Ansökningar rangordnas slumpmässigt via HomeQ. För mer information om våra grundkrav och hur urvalsprocessen går till, läs vår uthyrningspolicy på www.kmab.se/fastigheter/sokabostad/. Tack för att du söker bostad hos oss. Vi är måna om att du får all den information du behöver, men har dessvärre ingen möjlighet att besvara frågor innan du blivit erbjuden visning.
Ansökningar tas bara emot via HomeQ Trevlig lägenhet om två rum och kök i en stenfastighet byggt 1903. Lägenheten är just nu under ommålning och vid inflyt är lägenheten nymålad och fått en uppfräschning av ny köksluckor och badrumsskåp bland annat. Lägenheten ligger i stadsdelen Majorna nära till caféer, restauranger och med goda kommunikationer alldeles runt hörnet. Viktigt att känna till: - Alla nya kontrakt som tecknas är rökfria. Rökförbudet gäller överallt inom fastighetens gränser. - Vissa avvikelser från planskissen och bilder förekommer. - Hyran är preliminär i 2026 års hyresnivå.
- Husdjur är välkomna under förutsättning att man inte stör sina grannar. Vi tar varken emot ansökningar via telefon, mejl eller besök, du har inte möjlighet att påverka processen genom att kontakta oss. Ansökningar rangordnas slumpmässigt via HomeQ. För mer information om våra grundkrav och hur urvalsprocessen går till, läs vår uthyrningspolicy på www.kmab.se/fastigheter/sokabostad/. Tack för att du söker bostad hos oss. Vi är måna om att du får all den information du behöver, men har dessvärre ingen möjlighet att besvara frågor innan du blivit erbjuden visning.
Property type
apartment
Rooms
2
Size
56 m²
Price
8 350 kr
Rental period
Unlimited
Available from
13-05-2026
Pet friendly
Yes
Price per m²
149 kr
The listing is located at Burger House, Karl Johansgatan, 414 55 Gothenburg, Sweden
Loading map