1 room apartment of 37m² in Gävle

Torkarvägen 14, 804 26 Gävle, Sweden

6 502 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 13-02-2026

apartment for rent at Gävle

Kontakta mig så hjälper jag dig att hitta din nya bostad. Isabelle Eriksson, Uthyrare Fastighets AB Balder 026-545580 Välkommen hem till denna 1 rum och kök. Här bor du i familjära Bomhus i en hemtrevlig hyresrätt som genomgick en totalrenovering 2023. Här får du moderna vitvaror, omsorgsfullt valda materialval, social planlösning och lugna kvarter. Lägenheten är utrustad med brandklassad säkerhetsdörr. LÄGENHETEN Din nya lägenhet uppfyller alla kraven för det moderna hemmet. Genomgående i hemmet har vi lagt en ekparkett, väggar och tak är målade i vitt och i köket finns allt det du önskar. I din hall har vi lagt ett ljust klinkergolv och ditt badrum är utrustat med både klinkergolv, kaklade väggar och golvvärme som adderar extra kvalitet. Här finns även handdukstork, duschväggar i glas och stilfulla val av spegel och kommod. • Inbyggnadsugn • Micro • Diskmaskin • Tvättmaskin • Torktumlare • Spishäll • Fläktkåpa • Kyl & Frys • Handukstork OMGIVNING Ett fint rogivande område med mycket grönska och med motionsslinga runt den fågelrika Rudsjön. Området erbjuder även arrangerade grillplatser samt fina lekplatser. Cykelavstånd till havsbadet Vårvik med dess servering sommartid. Idrottsanläggningen Kastvallen med dess utbud samt närhet till Bomhusbacken med en barnvänlig nedfart. Fliskärs småbåtshamn samt nöjesparken Furuvik finns inom rimligt avstånd. KOMMUNIKATIONER Stadsbussarna går två gånger i timmen som enkelt tar dig in till Gävle city. Trygga cykel och gångbanor finns. Trafikleder samt access till större leder. SERVICE Närbutik inom promenadavstånd samt ett litet centrum med dess utbud av varor och tjänster såsom mataffär, spelbutik, hälsocentral, apotek, bibliotek, frisör och pizzeria. PARKERING Parkering finns att hyra av oss.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

37 m²

Price

6 502 kr

Rental period

Unlimited

Available from

13-02-2026

Parking

Yes

Price per m²

176 kr

Map

The listing is located at Torkarvägen 14, 804 26 Gävle, Sweden

Loading map