Listed today
Tröttergränd, 954 35 Luleå, Sweden
8 699 kr / month
I fastigheterna finns lägenheter från 1 till 3 rum och kök med area från 37,5 till 81 kvm. Trumbäcken Premium är lägenheter som totalrenoverats till nyproduktionsstandard. I en premiumlägenhet har du alltid ett modernt kök med inbyggd mikrovågsugn, spis med varmluftsugn och diskmaskin. Badrummet är inte nyrenoverat, plastmatta. Vi installerar säkerhetsdörr mot trapphuset och nya innerdörrar. Alla väggar målas och nya parkettgolv eller vinylklick läggs i alla rum. Vi kallar det för ”nyproduktion i ett gammalt skal”. Värme, vatten, kabel-TV, och sophämtning ingår i hyran. Hushållsel tillkommer. En avgift om bredband på 300:- ingår i hyran. Hyra 8399: Bredband 300:- Totalt: 8699:- Förråd utanför lägenheten
I fastigheterna finns lägenheter från 1 till 3 rum och kök med area från 37,5 till 81 kvm. Trumbäcken Premium är lägenheter som totalrenoverats till nyproduktionsstandard. I en premiumlägenhet har du alltid ett modernt kök med inbyggd mikrovågsugn, spis med varmluftsugn och diskmaskin. Badrummet är inte nyrenoverat, plastmatta. Vi installerar säkerhetsdörr mot trapphuset och nya innerdörrar.
Alla väggar målas och nya parkettgolv eller vinylklick läggs i alla rum. Vi kallar det för ”nyproduktion i ett gammalt skal”. Värme, vatten, kabel-TV, och sophämtning ingår i hyran. Hushållsel tillkommer. En avgift om bredband på 300:- ingår i hyran. Hyra 8399: Bredband 300:- Totalt: 8699:- Förråd utanför lägenheten
Property type
apartment
Rooms
2
Size
68 m²
Price
8 699 kr
Rental period
Unlimited
Available from
11-05-2026
New build
Yes
Price per m²
128 kr
The listing is located at Tröttergränd, 954 35 Luleå, Sweden
Loading map