3 rooms apartment of 74m² in Fagersta

Forsbackavägen, 737 44 Fagersta, Sweden

7 193 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 09-01-2026

apartment for rent at Fagersta

Välkommen till denna trivsamma och rymliga 3-rumslägenhet på 74 kvm. Lägenheten ligger på våning 7 och har en väldigt fin utsikt över trädtopparna, och egen balkong där det är perfekt att njuta av morgonkaffet. Lägenheten ligger även nära grönska och vatten – perfekt för promenader, motion eller en lugn stund utomhus. Endast 8 minuter till närmsta livsmedelsbutik och ungefär 10 minuter till vattnet. Närmsta grönområde ca 2 minuter bort, vilket gör det enkelt att njuta av frisk luft och grönska när du vill. Restauranger som Café Charlie och Brukshotellet ligger i närheten, vilket ger fina möjligheter till trevliga måltider utanför hemmet. Hyra enligt 2026 års bestämmelser.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

74 m²

Price

7 193 kr

Rental period

Unlimited

Available from

09-01-2026

Balcony

Yes

Price per m²

97 kr

Map

The listing is located at Forsbackavägen, 737 44 Fagersta, Sweden

Loading map