Listed yesterday

2 rooms apartment of 47m² in Eskilstuna

Rademachergatan, 632 17 Eskilstuna, Sweden

9 045 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 11-05-2026

apartment for rent at Eskilstuna

Modern tvåa med härlig balkong och sociala ytor Välkommen till denna stilrena och välplanerade tvåa om 47 kvm – ett hem där den generösa balkongen och den öppna planlösningen skapar en modern och trivsam bostad att verkligen längta hem till. Bostadens hjärta är det luftiga köket och vardagsrummet i öppen planlösning om 22 kvm. Här skapas en social och inbjudande miljö med plats för både matgrupp och soffhörna. De stora fönsterpartierna ger ett fantastiskt ljusinsläpp och förstärker känslan av rymd och öppenhet. Från vardagsrummet kliver du direkt ut på den mysiga balkongen – en perfekt förlängning av bostaden där du kan njuta av morgonsolen med en kopp kaffe, bjuda över vänner under sommarkvällarna eller skapa din egen lugna oas med växter och loungemöbler. Balkongen blir snabbt en naturlig favoritplats under stora delar av året. Det rymliga sovrummet om 13 kvm erbjuder gott om plats för dubbelsäng och förvaring, samtidigt som den harmoniska planlösningen skapar en lugn och avkopplande atmosfär. Det helkaklade badrummet är modernt utrustat med dusch och kombimaskin för extra komfort i vardagen. Hallen erbjuder dessutom smart förvaring och praktiska lösningar som gör hemmet både funktionellt och lätt att trivas i. Med moderna materialval, genomgående stilren design och en generös takhöjd om 2,5 meter får bostaden en ljus och luftig känsla. Här bor du bekvämt i ett hem som kombinerar funktion, estetik och en fantastisk balkongmiljö på bästa sätt.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

47 m²

Price

9 045 kr

Rental period

Unlimited

Available from

11-05-2026

Balcony

Yes

Price per m²

192 kr

Map

The listing is located at Rademachergatan, 632 17 Eskilstuna, Sweden

Loading map