2 rooms apartment of 53m² in Eskilstuna

Careliigatan, 632 18 Eskilstuna, Sweden

7 506 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 21-04-2026

apartment for rent at Eskilstuna

Boende mitt i centrum med Eskilstunas utbud av affärer, restauranger och caféer direkt utanför dörren! Bekvämt gångavstånd till både tågstation och det nya universitetet. Charmig tvåa belägen på tredje våningen, hiss finns. Gemensam terrass för de boende i huset att nyttja (lägenheten har ej balkong). Lägenheten är ledig för tidigare inflyttning.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

53 m²

Price

7 506 kr

Rental period

Unlimited

Available from

21-04-2026

Elevator

Yes

Balcony

Yes

Terrace

Yes

Price per m²

142 kr

Map

The listing is located at Careliigatan, 632 18 Eskilstuna, Sweden

Loading map