1 room apartment of 42m² in Eskilstuna

Eskilsgatan 8, 633 56 Eskilstuna, Sweden

6 679 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 17-04-2026

apartment for rent at Eskilstuna

Stor nyrenoverade etta på bästa läge på söder. Lägenheten har ljusgrå väggar och genomgående nya parkettgolv. Vardagsrum är stort och har en praktisk sovalkov. Härligt nytt modernt kök i bra storlek. Köket har hällspis och diskmaskin. Hallen är rymlig med bra förvaring. Här ligger klinker innanför dörren (säkerhetsdörr). Badrummet har vitt kakel och grått klinkergolv. Duschväggar i glas, handdukstork, golvärme samt förberedelse för tvättmaskin finns i badrummet. Fastigheten är totalrenoverad, dvs stambytt, nya fönster, nytt tak och renoverad tvättstuga. Likvärdig lägenhet finns för uthyrning även på våning 1.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

42 m²

Price

6 679 kr

Rental period

Unlimited

Available from

17-04-2026

Price per m²

159 kr

Map

The listing is located at Eskilsgatan 8, 633 56 Eskilstuna, Sweden

Loading map