Völundsgatan 7B, 504 46 Borås, Sweden
6 939 kr / month
KAMPANJ Just nu erbjuder vi 800 kr rabatt per månad i 3 år! Den marknadsförda hyran är den rabatterade hyran – ordinarie hyra är 7739 kr/mån. Erbjudandet gäller under en begränsad tid – passa på! OM LÄGENHETEN Välkomna till denna välplanerade lägenhet med balkong! Det finns 3 rum och kök med ett helkaklat badrum med både golvvärme och handdukstork. Det ligger en genomgående ekparkett i lägenheten och i köket finns nya moderna vitvaror. GEMENSAMMA UTRYMMEN? Förråd och gemensam tvättstuga i källarplan. Tvättstuga bokas via bokningstavlan. NÄROMRÅDE Belägen i det väletablerade området Hedvigsborg, här har du nära till grönområden och bekväma kommunikationer med buss in till centrum. 5 minuters promenad till busshållplats 15 minuter med buss till Resecentrum PARKERING För att göra en intresseanmälan eller teckna avtal på en ledig parkeringsplats behöver du ha ett konto på Mina sidor. Du hittar alla våra lediga parkeringsplatser på vår hemsida https://www.willhem.se/sok-parkering/. Hyran inkluderar värme, vatten och kabel-TV. Telias fibernät finns indragen i alla lägenheter och hyresgästen kan själv teckna abonnemang avseende internet/telefoni. Välkommen med din ansökan!
KAMPANJ Just nu erbjuder vi 800 kr rabatt per månad i 3 år! Den marknadsförda hyran är den rabatterade hyran – ordinarie hyra är 7739 kr/mån. Erbjudandet gäller under en begränsad tid – passa på! OM LÄGENHETEN Välkomna till denna välplanerade lägenhet med balkong! Det finns 3 rum och kök med ett helkaklat badrum med både golvvärme och handdukstork. Det ligger en genomgående ekparkett i lägenheten och i köket finns nya moderna vitvaror. GEMENSAMMA UTRYMMEN? Förråd och gemensam tvättstuga i källarplan. Tvättstuga bokas via bokningstavlan. NÄROMRÅDE Belägen i det väletablerade området Hedvigsborg, här har du nära till grönområden och bekväma kommunikationer med buss in till centrum.
5 minuters promenad till busshållplats 15 minuter med buss till Resecentrum PARKERING För att göra en intresseanmälan eller teckna avtal på en ledig parkeringsplats behöver du ha ett konto på Mina sidor. Du hittar alla våra lediga parkeringsplatser på vår hemsida https://www.willhem.se/sok-parkering/. Hyran inkluderar värme, vatten och kabel-TV. Telias fibernät finns indragen i alla lägenheter och hyresgästen kan själv teckna abonnemang avseende internet/telefoni. Välkommen med din ansökan!
Property type
apartment
Rooms
2
Size
50 m²
Price
6 939 kr
Rental period
Unlimited
Available from
22-04-2026
Balcony
Yes
Parking
Yes
Price per m²
139 kr
The listing is located at Völundsgatan 7B, 504 46 Borås, Sweden
Loading map