Listed 6 days ago
Regementsgatan 16, 504 31 Borås, Sweden
6 865 kr / month
Just nu får du 1500 kr i rabatt per månad i hela 3 år! Den angivna hyran är redan rabatterad – ordinarie hyra är 8365 kr/mån. Erbjudandet gäller denna lägenhet och under begränsad tid, så passa på! OM LÄGENHETEN Välkommen till denna rymliga och välplanerade 1:a med balkong. Här finns ett stilrent helkaklat badrum med dusch och ett vackert parkettgolv som löper genom lägenheten. I källarplanet finns även en gemensam tvättstuga. OM NÄROMRÅDET Belägen i det lugna och väletablerade området Göta, har du nära till grönområden och bekväma kommunikationer. Med närhet till centrum och centralstationen är det inga problem för den som pendlar. 5 minuters promenad till busshållplats 10 minuter med buss till Resecentrum PARKERING Lediga parkeringsplatser publiceras löpande på Willhems egna hemsida www.willhem.se ÖVRIGT Hyran inkluderar värme, vatten och kabel-TV. Telias fibernät finns indragen i alla lägenheter och hyresgästen får själv teckna abonnemang avseende internet/telefoni. Välkommen med din intresseanmälan.
Just nu får du 1500 kr i rabatt per månad i hela 3 år! Den angivna hyran är redan rabatterad – ordinarie hyra är 8365 kr/mån. Erbjudandet gäller denna lägenhet och under begränsad tid, så passa på! OM LÄGENHETEN Välkommen till denna rymliga och välplanerade 1:a med balkong. Här finns ett stilrent helkaklat badrum med dusch och ett vackert parkettgolv som löper genom lägenheten. I källarplanet finns även en gemensam tvättstuga. OM NÄROMRÅDET Belägen i det lugna och väletablerade området Göta, har du nära till grönområden och bekväma kommunikationer. Med närhet till centrum och centralstationen är det inga problem för den som pendlar.
5 minuters promenad till busshållplats 10 minuter med buss till Resecentrum PARKERING Lediga parkeringsplatser publiceras löpande på Willhems egna hemsida www.willhem.se ÖVRIGT Hyran inkluderar värme, vatten och kabel-TV. Telias fibernät finns indragen i alla lägenheter och hyresgästen får själv teckna abonnemang avseende internet/telefoni. Välkommen med din intresseanmälan.
Property type
apartment
Rooms
1
Size
46 m²
Price
6 865 kr
Rental period
Unlimited
Available from
18-05-2026
Balcony
Yes
Parking
Yes
Price per m²
149 kr
The listing is located at Regementsgatan 16, 504 31 Borås, Sweden
Loading map