Söderåsvägen, 265 38 Gunnarstorp, Sweden
9 410 kr / month
Charmig etagevåning 2 rok om 85 kvm – förstahandskontrakt i rofyllt läge Nu finns möjlighet att hyra en unik etagevåning i anrika Gunnarstorps gamla skola. Bostaden erbjuder generösa ytor i två plan, där charmiga originaldetaljer möter modern komfort – perfekt för dig som söker ett hem med karaktär. Lägenheten är utrustad med både diskmaskin och tvättmaskin för en bekväm vardag. Om bostaden Fastigheten uppfördes 1916 som byskola och har sedan 1990-talet varsamt byggts om till 22 charmiga hyreslägenheter. Här möts du av vacker arkitektur, gedigna material och en detaljrik tegelfasad som ger huset en unik identitet. Om området Här bor du i ett lugnt och trivsamt villaområde med närhet till natur och öppna landskap. Området präglas av en genuin bykänsla – perfekt för dig som vill kombinera lugn med närhet till gemenskap. Praktisk information – Värme, vatten, sophantering och förråd ingår i hyran – Fiber via stadsnät finns indraget – Möjlighet till garage eller parkeringsplats – Tillträde enligt överenskommelse
Charmig etagevåning 2 rok om 85 kvm – förstahandskontrakt i rofyllt läge Nu finns möjlighet att hyra en unik etagevåning i anrika Gunnarstorps gamla skola. Bostaden erbjuder generösa ytor i två plan, där charmiga originaldetaljer möter modern komfort – perfekt för dig som söker ett hem med karaktär. Lägenheten är utrustad med både diskmaskin och tvättmaskin för en bekväm vardag. Om bostaden Fastigheten uppfördes 1916 som byskola och har sedan 1990-talet varsamt byggts om till 22 charmiga hyreslägenheter. Här möts du av vacker arkitektur, gedigna material och en detaljrik tegelfasad som ger huset en unik identitet.
Om området Här bor du i ett lugnt och trivsamt villaområde med närhet till natur och öppna landskap. Området präglas av en genuin bykänsla – perfekt för dig som vill kombinera lugn med närhet till gemenskap. Praktisk information – Värme, vatten, sophantering och förråd ingår i hyran – Fiber via stadsnät finns indraget – Möjlighet till garage eller parkeringsplats – Tillträde enligt överenskommelse
Property type
apartment
Rooms
3
Size
85 m²
Price
9 410 kr
Rental period
Unlimited
Available from
27-04-2026
Garage
Yes
Parking
Yes
Price per m²
111 kr
The listing is located at Söderåsvägen, 265 38 Gunnarstorp, Sweden
Loading map