2 rooms apartment of 52m² in Arboga

Engelbrektsgatan, 732 21 Arboga, Sweden

7 386 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 04-05-2026

apartment for rent at Arboga

Ljus och nyrenoverad 2:a med balkong – nära centrum Välkommen till denna trivsamma och välplanerade lägenhet om ca 52 m². Bostaden erbjuder ett rymligt sovrum, ett ljust vardagsrum med öppen spis (ej godkänd för eldning), samt ett funktionellt kök med goda arbetsytor. Här finns även en hall med förvaringsmöjligheter och ett fräscht badrum med tvättmaskin. Lägenheten är nyrenoverad med ljusa ytskikt som skapar en modern och inbjudande känsla. Från bostaden nås en trevlig balkong – perfekt för morgonkaffet eller avkoppling efter en lång dag. Till lägenheten hör även förråd samt tillgång till gemensam tvättstuga. Läget är mycket attraktivt med närhet till centrum, service, kommunikationer och grönområden. En perfekt bostad för dig som söker ett bekvämt och centralt boende!

Property type

apartment

Rooms

2

Size

52 m²

Price

7 386 kr

Rental period

Unlimited

Available from

04-05-2026

Balcony

Yes

Price per m²

142 kr

Map

The listing is located at Engelbrektsgatan, 732 21 Arboga, Sweden

Loading map