3 rooms apartment of 87m² in Alingsås

Nötkärnan Sävelången Familjeläkare och BVC, Hedvigsbergsvägen, 441 45 Alingsås, Sweden

15 470 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 22-04-2026

apartment for rent at Alingsås

Mycket fin och fräsch lägenhet som stod klar för inflyttning i februari 2018. Lägenheten håller en god standard med diskmaskin i köket och i badrummet finns kombinerad tvättmaskin och torktumlare. Alla golv är av ekparkett förutom vid entrédörren i hallen och i badrummet där det ligger grått klinkergolv. Badrummet är helkaklat i vitt och utrustat med dusch. Köksskåp och garderober är av märket Marbodal. Hela lägenheten är vitmålad då det är lättast att anpassa till alla hyresgästers personliga favoritfärger på möbler, gardiner och kuddar mm. Lägenheten har balkong och ett källarförråd. Fastigheten har också ett gott serviceutbud med ICA-butik, Vårdcentral och Förskola. Välkommen med din ansökan!

Property type

apartment

Rooms

3

Size

87 m²

Price

15 470 kr

Rental period

Unlimited

Available from

22-04-2026

Balcony

Yes

Price per m²

178 kr

Map

The listing is located at Nötkärnan Sävelången Familjeläkare och BVC, Hedvigsbergsvägen, 441 45 Alingsås, Sweden

Loading map