Listed yesterday

2 rooms apartment of 50m² in Jordbro

Södra Jordbrovägen 177, 137 68 Jordbro, Sweden

8 373 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

apartment at Haninge, Södra Jordbrovägen 177, Jordbro

Beskrivning av bostaden Om bostaden Fastigheten är byggd 1973. Lägenheten är renoverad 2019. Badrummet är helkaklat och har dusch, kommod med handfat och handdukstork. Vid kontraktsskrivning kan du behöva uppvisa tecknad hemförsäkring för din nya bostad. Om hyran Kostnad för hushållsel tillkommer. Individuell mätning av ditt varm/kallvatten. Det ingår en pott till din lägenhet. Använder du mindre får du tillbaka pengar eller använder du mer så kommer den kostnaden på din hyresavi. Förmedlingsinformation Viktig information om visning eller förmedling kan skickas ut via sms. Uppdatera dina Om hyresvärden har villkor om antal hushållsmedlemmar hämtar och behandlar vi familjeuppgifter om dig, din registrerade medboende och eventuella barn. Observera att om inflyttningsdatumet infaller på en helgdag eller en röd dag sker inflyttning nästkommande vardag. Om din anställning inte är i Stockholmsområdet behöver du visa att din arbetsplats ligger inom pendlingsavstånd från bostaden. Visningsinformation Om du är en av dem som blir aktuell för en bostad kommer du att bli inbjuden till visning eller få ny kompletterande information i form av bilder/video eller rangordning. Visningsinbjudan kommer att synas på Mina sidor samt skickas på mejl om du har fyllt i en aktuell mejladress. Om du har skyddade personuppgifter får du endast visningsinbjudan via Mina sidor. Boendereferenser Om du blir aktuell för bostaden behöver du Om området Jordbro ligger cirka 3 km söder om Handen. Det finns skola och barnomsorg i bostadsområdet och flera i närheten. På gångavstånd finns grundskolor. Centralt i området finns livsmedelsbutik och annan närservice, pizzeria samt flera föreningar som bedriver aktiv verksamhet. Området är naturnära. Med pendeltåg tar det cirka 30 minuter till Stockholms central och ungefär lika lång tid med bil. Det finns flera bussförbindelser till Handen, stormarknader och Västerhaninge. Jordbro är också knutpunkt mellan väg 73 och Haningeleden.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

50 m²

Price

8 373 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Price per m²

167 kr

Map

The listing is located at Södra Jordbrovägen 177, 137 68 Jordbro, Sweden

Loading map