4 rooms apartment of 103m² in Katrineholm

Trädgårdsgatan, 641 80 Katrineholm, Sweden

14 010 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

4 rum och kök Jungfrugatan 1 C Katrineholm 641 31

Rymlig 4:a med familjevänligt läge – uthyres på populära Öster i KatrineholmVälkommen till denna generösa och välplanerade fyrarumslägenhet på attraktiva Jungfrugatan i Katrineholm. Här erbjuds ett bekvämt och trivsamt boende med gott om plats för hela familjen i ett lugnt och omtyckt område.Om bostadenLägenheten erbjuder en rymlig planlösning med flera lättmöblerade rum och ett fint ljusinsläpp som skapar en hemtrevlig känsla. Här finns utrymme för både sociala ytor och privata sovrum, vilket gör bostaden idealisk för familjer eller dig som önskar extra plats för hemmakontor eller gästrum. Badrummet är renoverat och bidrar till en modern och fräsch känsla i hemmet. Belägen på första våningen får du enkel tillgång samtidigt som du bor bekvämt.Funktioner och bekvämligheterFyra rum och kök med generösa ytorLjus och trivsam planlösningRenoverat badrumInnergård med lekytor och odlingsmöjligheterMöjlighet att hyra parkering eller garageOmråde – Öster, KatrineholmÖster är ett populärt och familjevänligt område med närhet till både service och grönområden. Här bor du med smidigt avstånd till centrum och resecentrum, vilket gör vardagen enkel för pendlare. I närområdet finns skolor, förskolor, matbutiker och parker som bjuder in till lek och avkoppling. Området präglas av en lugn atmosfär och en stark känsla av gemenskap.Intresserad?

Property type

apartment

Rooms

4

Size

103 m²

Price

14 010 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Garage

Yes

Parking

Yes

Price per m²

136 kr

Map

The listing is located at Trädgårdsgatan, 641 80 Katrineholm, Sweden

Loading map