Listed yesterday

3 rooms apartment of 87m² in Malmö

Sofielundsvägen 39, 214 25 Malmö, Sweden

13 900 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 15-07-2026

3 rum och kök Sofielundsvägen 39 C Malmö 214 25

3:a på Sofielundsvägen 39C – renoverad lägenhet med moderna materialval***Ej fysisk visning. Se referensbilder och planritning***Välkommen till denna rymliga och välplanerade trerumslägenhet om 87 kvm på Sofielundsvägen 39C. Bostaden kommer att genomgå en omfattande renovering med uppdaterade ytskikt, nytt kök och badrum – perfekt för dig som söker ett modernt och fräscht hem.Om bostadenLägenheten erbjuder generösa ytor och en funktionell planlösning som passar såväl par som mindre familjer. Efter renoveringen kommer bostaden att ha en modern standard med stilrena materialval och genomgående uppdaterade ytor.Funktioner och materialval3 rum och kök om 87 kvmHelt nytt kök med moderna vitvarorNyrenoverat badrumUppdaterade ytskikt i hela bostadenReferensbilder visar planerade materialval (avvikelser kan förekomma)Område – Sofielund, MalmöSofielund är ett område i stark utveckling med närhet till både stadspuls och grönområden. Här bor du med smidig tillgång till kollektivtrafik, vilket gör det enkelt att ta sig till centrala Malmö och vidare mot Lund eller Köpenhamn. I närområdet finns ett brett utbud av restauranger, caféer, servicebutiker och kulturella initiativ som bidrar till en levande stadsdel. Området passar utmärkt för både yrkesverksamma och familjer som söker ett centralt men samtidigt dynamiskt boende.Övrig informationVärme, vatten och kabel-tv grundutbud ingår i den angivna hyran. Bredband och hushållsel ingår ej. Alla intresseanmälningar på våra lediga lägenheter görs via hemsidan. För mer info om vår uthyrningspolicy hittar ni på: Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar.Observera att interiörbilderna är referensbilder på materialval. Avvikelser förekommer. Eftersom lägenheten renoveras kommer det inte erbjudas visning.Låter detta som ditt nästa hem? Välkommen att skicka in din intresseanmälan för mer information.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

87 m²

Price

13 900 kr

Rental period

Unlimited

Available from

15-07-2026

Price per m²

160 kr

Map

The listing is located at Sofielundsvägen 39, 214 25 Malmö, Sweden

Loading map