Listed 5 days ago

3 rooms apartment of 80m² in Eskilstuna

Skrinnarvägen, 633 63 Eskilstuna, Sweden

8 772 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-07-2026

3 rum och kök Skrinnarvägen 13 Eskilstuna 63359

Rymlig 3:a med balkong och dubbla badrum på Skrinnarvägen 13 Välkommen till denna välplanerade och ljusa trerumslägenhet på Skrinnarvägen 13 i trivsamma Viptorp. Här bor du på våning 1 i en bostad med stora fönster, generöst ljusinsläpp och en smart planlösning som skapar en luftig och hemtrevlig känsla.Lägenheten erbjuder ett funktionellt kök med diskmaskin och plats för matbord, perfekt för både vardagsmiddagar och sociala tillfällen. Från vardagsrummet finns även tillgång till en balkong som ger extra utrymme för avkoppling.Om lägenheten3 rum och kökVåning 1Stora fönster med fint ljusinsläppVälplanerad och rymlig planlösningKök med diskmaskin och matplatsStort badrum med badkar och tvättmaskinExtra WC med toalett och handfatSäkerhetsdörrGoda förvaringsmöjligheterBalkongOm området – ViptorpPå Skrinnarvägen bor du i ett lugnt och familjevänligt område med närhet till både natur och stadens bekvämligheter. Här finner du skolor och promenadstråk samtidigt som centrum nås smidigt med goda kommunikationer. De stora grönytorna på innergårdarna skapar en familjevänlig miljö med plats för lek, avkoppling och sociala aktiviteter.Området passar perfekt för dig som söker ett tryggt och bekvämt boende med närhet till service, friluftsliv, grönområden och vardagens alla behov.Välkommen med din intresseanmälanInflyttning sker enligt överenskommelse.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

80 m²

Price

8 772 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-07-2026

Balcony

Yes

Price per m²

110 kr

Map

The listing is located at Skrinnarvägen, 633 63 Eskilstuna, Sweden

Loading map