Listed yesterday

3 rooms apartment of 79m² in Eskilstuna

Skrinnarvägen, 633 49 Eskilstuna, Sweden

8 324 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-07-2026

3 rum och kök Skrinnarvägen 1 Eskilstuna 63359

3 rum och kök med stor balkong i trivsamma ViptorpVälkommen till en ljus och hemtrevlig trea på populära Skrinnarvägen i Eskilstuna. Här får du ett bekvämt boende med rymlig planlösning, generös förvaring och en stor balkong som blir en naturlig plats för både morgonkaffe och avkoppling.Om bostadenLägenheten har en varm och inbjudande känsla med äldre charm och funktionella ytor. Hallen erbjuder gott om förvaring med både garderober och klädkammare. Köket har stilrena grå luckor och direkt utgång till balkongen. Badrummet är utrustat tvättmaskin. Övriga rum är i bra skickOm områdetI Viptorp bor du lugnt och grönt, bara ett par kilometer från Eskilstuna centrum. Området har goda kommunikationer och närhet till skolor, skogspartier och uppskattade friluftsområden. Vilsta friluftsområde ligger på bekvämt avstånd och erbjuder bland annat motionsspår, bad, skidbacke och fina strövområden. Innergårdarna har stora grönytor som passar både lek och sociala stunder.Hyra och praktisk informationI hyran ingår värme, kall- och varmvatten samt grundutbud av Tele2s tv-kanaler. Bredband tecknas via ITUX. Möjlighet finns att hyra p-plats och garage i området. Inflyttningsdatum kan diskuteras.Låter detta som ditt nästa hem? Lägg en intresseanmälan via hemsidan eller

Property type

apartment

Rooms

3

Size

79 m²

Price

8 324 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-07-2026

Balcony

Yes

Garage

Yes

Price per m²

105 kr

Map

The listing is located at Skrinnarvägen, 633 49 Eskilstuna, Sweden

Loading map