Listed yesterday

3 rooms apartment of 80m² in Linköping

Rydsvägen 178, 584 32 Linköping, Sweden

11 180 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 15-07-2026

3 rum och kök Rydsvägen 178 B Linköping 584 32

Totalrenoverad 3:a uthyres i Ryd, Linköping – Modernt boende nära universitetetLägenheten kommer ej att visas under pågående renovering.Välkommen till denna trivsamma och välplanerade 3 rum och kök på Rydsvägen 178 B i populära Ryd, Linköping. Lägenheten omfattar 80 kvadratmeter och genomgår en totalrenovering för att erbjuda ett modernt och bekvämt boende med hög standard. Belägen på första våningen får du här ett hem som kombinerar funktionalitet med stilrena materialval och fräscha ytskikt.Bostaden erbjuder ett rymligt vardagsrum med fint ljusinsläpp och gott om plats för både avkoppling och sociala tillställningar. De ljusa sovrummen skapar en lugn och harmonisk atmosfär, perfekt för familjer, par eller studenter som söker ett modernt hem i ett attraktivt område.Lägenheten kommer att erbjuda:• 3 rum och kök om 80 kvm• Totalrenoverade ytskikt och modern standard• Belägen på första våningen• Rymligt vardagsrum med social planlösning• Ljusa och trivsamma sovrum• Modernt kök med goda arbetsytor• Diskmaskin• Tvättmaskin och torktumlare• Funktionell och välplanerad planlösningRyd är ett populärt och levande område med närhet till både natur och stadsliv. Här bor du med goda bussförbindelser till centrala Linköping samt bekvämt cykelavstånd till Linköpings universitet och Mjärdevi Science Park. I området finns matbutiker, restauranger, service, motionsspår och grönområden som gör vardagen enkel och trivsam.Detta är ett perfekt boende för dig som söker en nyrenoverad hyreslägenhet med attraktivt läge i Linköping.IntresseanmälanObservera att intresseanmälan endast tas emot via vår hemsida, där du även hittar information om vår uthyrningspolicy.Observera att bilderna är exempelbilder från liknande renoverade lägenheter.Välkommen med din ansökan!

Property type

apartment

Rooms

3

Size

80 m²

Price

11 180 kr

Rental period

Unlimited

Available from

15-07-2026

Price per m²

140 kr

Map

The listing is located at Rydsvägen 178, 584 32 Linköping, Sweden

Loading map