3 rooms apartment of 82m² in Kalmar

Riddaregatan 12A, 393 50 Kalmar, Sweden

9 809 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

3 rum och kök på Riddaregatan 12 a, ledig lägenhet i Kalmar

Planlösning Beskrivning Välkommen att söka den här välplanerade lägenheten om 3 rum och kök med balkong på våning 1 utan hiss. Trivsam och ljus lägenhet med vardagsrum, två sovrum, helkaklat badrum och ett modernt kök med spis, ugn, diskmaskin och kombinerad kyl/frys.Det finns förberedelse för anslutning av tvättmaskin. Hyresgästen står för inköp och installation av eventuell tvättmaskin.Köket och badrummet totalrenoverades 2013.I källaren finns en gemensam tvättstuga, cykelförråd och lägenhetsförråd. I hyran ingår värme, kall- och varmvatten. Hushållsel tillkommer. Hyran avser 2026-års hyresnivå.Parkeringsplats finns att hyra.För att söka lägenhet hos CA Fastigheter måste du vara registrerad. Du skapar din profil på vår hemsida e Anmäl intresse genom att klicka på länken ”anmäl intresse” Vi Område Läs mer om området

Property type

apartment

Rooms

3

Size

82 m²

Price

9 809 kr

Price per m²

120 kr

Map

The listing is located at Riddaregatan 12A, 393 50 Kalmar, Sweden

Loading map