Listed today
Högastensgatan 4, 252 32 Helsingborg, Sweden
9 244 kr / month
Totalrenoverad lägenhet belägen 2 trappor upp i fastighet utan hiss. Observera att ritning visar fel: köket är u-format och nås via vardagsrummet. Badrummet har dusch, wc-stol och tvättställ byter plats. I hallen finns det en garderob, inget städskåp. Ingen innerdörr till kök och vardagsrum. Samtliga väggar kommer målas i en beige nyans, ny plastmatta i hall, sovrum och kök samt nytt parkettgolv i vardagsrum. Vid visning kommer lägenheten att vara under renovering. Högasten ligger cirka 4,5 kilometer söder om Helsingborgs centrala delar. Ett lugnt och trivsamt område med en mysig koloniträdgård. Strax väster om koloniträdgården ligger Råå ljung, vars natur ger en återblick till hur hedlandskapet längs kusten såg ut före stadens expansion.
Totalrenoverad lägenhet belägen 2 trappor upp i fastighet utan hiss. Observera att ritning visar fel: köket är u-format och nås via vardagsrummet. Badrummet har dusch, wc-stol och tvättställ byter plats. I hallen finns det en garderob, inget städskåp. Ingen innerdörr till kök och vardagsrum. Samtliga väggar kommer målas i en beige nyans, ny plastmatta i hall, sovrum och kök samt nytt parkettgolv i vardagsrum.
Vid visning kommer lägenheten att vara under renovering. Högasten ligger cirka 4,5 kilometer söder om Helsingborgs centrala delar. Ett lugnt och trivsamt område med en mysig koloniträdgård. Strax väster om koloniträdgården ligger Råå ljung, vars natur ger en återblick till hur hedlandskapet längs kusten såg ut före stadens expansion.
Property type
apartment
Rooms
3
Size
64 m²
Price
9 244 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-08-2026
Garden
Yes
Elevator
Yes
Rural
Yes
Price per m²
144 kr
The listing is located at Högastensgatan 4, 252 32 Helsingborg, Sweden
Loading map