3 rooms apartment of 64m² in Borås

Ekängsgatan, 506 47 Borås, Sweden

9 315 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

3 rum och kök på Ekängsgatan 8, ledig lägenhet i Borås

3 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger. Anmäl dig här Hyresrabatt Personligt rabatterbjudande för dig som är ny hyresgäst hos oss. Första två åren får du 1 000 kr/mån i rabatt. Ordinarie hyra är i dagsläget 10 315 kr i månaden. Om lägenheten Lägenheten renoverades 2020 och erbjuder idag moderna bekvämligheter och en trivsam planlösning. I köket hittar du diskmaskin, hel kyl&frys samt diskmaskin. Det helkaklade badrummet är utrustat med både tvättmaskin och torktumlare för din bekvämlighet. Därutöver har lägenheten genomgående parkettgolv i ek och vitmålade väggar. Här bor du på plan 3 och har en balkong med fin utsikt över området. Hiss finns inte. Området I Sjöbo har du nära förskolor, skolor samt affärer och andra näringsverksamheter. Förbindelserna är goda, både kollektivtrafiken samt med bil tar du dig enkelt till och från området. Dessutom är det nära till skog och fina promenadstråk. Här ligger busshållplatsen strax intill och det är gångavstånd till matbutik. Varmt välkommen med din intresseanmälan!

Property type

apartment

Rooms

3

Size

64 m²

Price

9 315 kr

Price per m²

146 kr

Map

The listing is located at Ekängsgatan, 506 47 Borås, Sweden

Loading map