Listed yesterday

3 rooms apartment of 90m² in Ystad

Klintehusgatan, 271 51 Ystad, Sweden

13 464 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

3 rum och kök Klintehusgatan 3A Ystad 271 44

Trivsam 3:a med stor inglasad balkong i söderläge – Hyresrätt i YstadVälkommen till denna välplanerade och ljusa lägenhet på attraktiva Klintehusgatan i Ystad. Här bor ni bekvämt med generösa sällskapsytor, två sovrum och en stor inglasad balkong i soligt söderläge som förlänger både vår- och sommarsäsongen.Bostaden erbjuder en välkomnande hall med goda förvaringsmöjligheter samt ett praktiskt kök med plats för matbord och fyra stolar. Det helkaklade badrummet är utrustat med duschväggar och egen tvättpelare för extra bekvämlighet. Lägenheten har dessutom en rymlig klädkammareoch två trivsamma sovrum med bra planlösning.Det stora vardagsrummet i vinkel ger gott om plats för både soffgrupp och matplats, samtidigt som utgången till den möblerbara balkongen skapar en härlig förlängning av hemmet. Balkongen vetter mot söder och erbjuder ett fantastiskt ljusinsläpp samt plats för både loungemöbler och växter.OmrådetKlintehusgatan ligger i ett lugnt och omtyckt område i Ystad med närhet till service, grönområden och goda kommunikationer. Här bor ni med bekvämt avstånd till centrum, mataffärer, skolor och kollektivtrafik. Ystad erbjuder dessutom ett rikt utbud av caféer, restauranger och kultur samtidigt som havet och strandpromenaderna finns nära till hands. Området passar perfekt för såväl familjer som par och personer som söker ett lugnt men centralt boende.Alla intresseanmälningar på våra lediga lägenheter görs via hemsidan.För mer info om vår uthyrningspolicy hittar ni på: Uthyrningspolicy | Hyra lägenhet HeimstadenBilderna i annonsen är redigerade med AI och kan avvika något från verkligheten, vi reserverar oss för eventuella avvikelser som kan förekomma. Planritningen kan skilja sig från verkligheten.Man hyr bostaden i befintligt skick.Värme, vatten & kabel-tv ingår i hyran 

Property type

apartment

Rooms

3

Size

90 m²

Price

13 464 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

Price per m²

150 kr

Map

The listing is located at Klintehusgatan, 271 51 Ystad, Sweden

Loading map