Listed today

3 rooms apartment of 80m² in Växjö

Blidens väg, 352 55 Växjö, Sweden

8 803 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

3 rum och kök Blidens väg 11 Växjö 352 55

Rymlig 3:a uthyres på Blidens väg 11 i Växjö – Balkong, hiss och moderna bekvämligheterVälkommen till denna ljusa och välplanerade trea på populära Blidens väg i Växjö. Här bor du i en rymlig lägenhet med stora rum, generösa förvaringsmöjligheter och bekvämligheter som gör vardagen enkel och trivsam. Lägenheten är möjlig att hyra från den 1 juni.Bostaden erbjuder en smart planlösning med gott om plats för både familj, par eller den som önskar extra utrymme för hemmakontor. Den stora balkongen ger ett härligt extrarum under årets varmare månader, perfekt för avkoppling eller sociala stunder.Lägenhetens fördelarStor och rymlig 3-rumslägenhetGenerös förvaring med klädkammare och förråd i källarenHiss finns i husetStora, lättmöblerade rumBalkong med gott om platsTvättpelare i lägenhetenDiskmaskin installeradGrundutbud för TV ingårMöjlighet att installera säkerhetsdörr för 132 kr/månVärme och vatten ingår i hyran. El och internet tillkommer.Om områdetBlidens väg ligger i ett lugnt och omtyckt område i Växjö med närhet till både service och grönområden. Här finns goda kommunikationer till centrum, universitetet och stadens övriga delar. I närområdet hittar du mataffärer, restauranger, motionsspår och fina promenadstråk, vilket gör området attraktivt för både studenter, yrkesverksamma och familjer. Växjö är känt för sin naturnära livsstil och sitt breda utbud av kultur, shopping och aktiviteter året runt.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

80 m²

Price

8 803 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Elevator

Yes

Balcony

Yes

Price per m²

110 kr

Map

The listing is located at Blidens väg, 352 55 Växjö, Sweden

Loading map