Listed today

2 rooms apartment of 58m² in Malmö

Upplandsplan 6, 214 29 Malmö, Sweden

8 911 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

2 rum och kök Upplandsplan 6 Malmö 214 29

Rymlig tvårummare som renoverats 2019! I början av Malmös centrum finner vi denna trevliga lägenhet i anslutning till bra kommunikation.LägenhetenNär du kommer in till lägenheten möts du av ett klassiskt parkettgolv som är genomgående i lägenheten.  Rakt fram från hallen ligger köket som erbjuder goda arbetsytor och plats för matbord. Köksluckorna är ljusa och utrustningen består av spis, ugn, kyl/frys och diskmaskin. Vidare når du badrummet som är helkaklat och utrustat med wc, kommod och badkar. Utöver detta erbjuder lägenheten ett större vardagsrum med plats för soffgrupp och övrigt möblemang.Sovrummet är väl tilltaget och lämnar plats för såväl säng som arbetsplats om så önskas. Via sovrummet kommer du ut till balkongen. Observera att bilderna är från en referenslägenhet.Varmt välkommen att anmäla ditt intresse!Om området – Möllevången, MalmöMöllevången är ett levande och populärt område i Malmö, känt för sin urbana, stora utbud av restauranger och caféer kring Möllevångstorget. Med närhet till Folkets Park och goda kommunikationer är området perfekt för dig som vill bo centralt med ett aktivt stadsliv.Detta ingår i hyran: värme, vatten och grundutbud av kabel-tv. Bredband och hushållsel tillkommer. IntresseanmälanVälkommen att skicka in din intresseanmälan via vår hemsida. Missa inte chansen att uppleva ett modernt och bekvämt boende i hjärtat av Kronprinsen!Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

58 m²

Price

8 911 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

Price per m²

154 kr

Map

The listing is located at Upplandsplan 6, 214 29 Malmö, Sweden

Loading map