Listed today

2 rooms apartment of 62m² in Västerås

Rönnbergagatan 44, 723 47 Västerås, Sweden

8 039 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

2 rum och kök

Viksäng - naturnära och centralt med Mälaren runt hörnet Viksäng kombinerar det bästa av två världar - närheten till naturen och bekvämligheten av stadens utbud. Med gångavstånd till Mälarens glittrande vatten och Västerås citykärna bor du i ett område där både lugn och liv finns inom räckhåll. Härifrån tar du dig enkelt till populära Björnön med cykel - perfekt för bad, motion och friluftsliv. Området präglas av grönska, lekparker och öppna ytor som bjuder in till gemenskap och utomhusaktiviteter. Viksängs centrum erbjuder det mesta för vardagen med butiker, mataffär och apotek samlat på ett ställe. Ett område att trivas i - oavsett livsstil. Tvårummare med balkong! Välkomnande hall med garderober och praktisk klädkammare som erbjuder gott om förvaring. Kökethar ekfärgade luckor, bra arbetsytor och plats för matbord - perfekt för både vardag och middagar. Badrum med dusch. Från vardagsrummet når du utgång till balkong i härligt västerläge!

Property type

apartment

Rooms

2

Size

62 m²

Price

8 039 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Balcony

Yes

Price per m²

130 kr

Map

The listing is located at Rönnbergagatan 44, 723 47 Västerås, Sweden

Loading map