2 rooms apartment of 53m² in Västerås

Bread & Sweets by Jennie, Öster Mälarstrands allé 18, 723 56 Västerås, Sweden

8 598 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 02-05-2026

2 rum och kök på Öster Mälarstrands Allé 16, ledig lägenhet i Västerås

Rabatt Lägenheten är rabatterad med 1 500kr/mån fram till . Lägenheten annonseras med rabatterad hyra. Om lägenheten I fastigheten Poseidon finns moderna och välplanerade lägenheter med genomgående hög standard. Lägenheterna har ljusa ytskikt och parkettgolv som skapar en trivsam och stilren boendemiljö. Köken är utrustade med moderna vitvaror såsom diskmaskin samt är förberedda för mikrovågsugn, och erbjuder goda arbetsytor och förvaring. Badrummen är helkaklade och utrustade med handdukstork samt egen tvättmaskin och torktumlare, vilket ger ett bekvämt boende. Samtliga lägenheter har tillgång till förråd i källaren, förutom de lägenheter där förråd finns i bostaden enligt planlösningen. Om området Poseidon är beläget i ett attraktivt område i Västerås med närhet till stadens service, handel och kommunikationer. Här bor du med bekvämt avstånd till både centrum och grönområden, vilket skapar en bra balans mellan stadsliv och rekreation. Området erbjuder ett modernt och lättillgängligt boende med goda möjligheter till parkering i anslutning till fastigheten. Läs mer om fastigheten här

Property type

apartment

Rooms

2

Size

53 m²

Price

8 598 kr

Rental period

Unlimited

Available from

02-05-2026

Parking

Yes

Price per m²

162 kr

Map

The listing is located at Bread & Sweets by Jennie, Öster Mälarstrands allé 18, 723 56 Västerås, Sweden

Loading map