Listed today

2 rooms apartment of 65m² in Eskilstuna

Nyforsgatan, 632 27 Eskilstuna, Sweden

7 683 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

2 rum och kök på Nyforsgatan 13, ledig lägenhet i Eskilstuna

2 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Kampanj Erbjudande för dig som är ny hyresgäst hos oss! Teckna ett hyresavtal med oss och få ett presentkort på matkasse på 1 000kr/ mån under ett helt år. Dessutom bjuder vi på en del av hyran under de första två åren på 2000 kr/månaden. Ordinarie månadshyra är 9 683 kr. Erbjudandet gäller på några utvalda lägenheter i Eskilstuna och gäller till 30 juni 2026. Om lägenheten Den här trevliga lägenheten belägen på våning 9 har en härlig utsikt från balkongen och är stilrent renoverad år 2018 med genomgående vita väggar och parkettgolv. Köket har vita skåpsluckor och mörk bänkskiva och rostfria vitvaror som diskmaskin och inbyggd mikrovågsugn. Samtliga rum har ett trevligt ljusinsläpp och balkongen nås från sovrummet. Det helkaklade badrummet är inrett med tvättmaskin och torktumlare, handdukstork och duschväggar i glas. Området Nyfors är ett attraktivt och livfullt område som förenar stadens bekvämligheter med natursköna omgivningar. Här kan du njuta av vackra promenadstråk längs Eskilstunaån och ett brett utbud av caféer, restauranger och butiker. Här bor du nära centrum, tågstationen, Mälardalens högskola och fina grönområden. Läs mer om området

Property type

apartment

Rooms

2

Size

65 m²

Price

7 683 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Balcony

Yes

Price per m²

118 kr

Map

The listing is located at Nyforsgatan, 632 27 Eskilstuna, Sweden

Loading map