Listed 5 days ago
Norra Brogatan, 632 27 Eskilstuna, Sweden
5 655 kr / month
2 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Svårt att hitta boende i Stockholm? Bo på pendlingsavstånd hos oss så bjuder vi på pendlarkort i ett år. Erbjudandet gäller för dig som är ny hyresgäst hos oss och på utvalda lägenheter i Eskilstuna. Erbjudandet gäller till och med 30 juni 2026. Pendlarkortet är till ett värde av 3500kr i månaden under ett år och kommer dras av på hyran. Ordinariehyra är 9 155 kr/månad. Om lägenheten Kliv in i denna 3 rum och kök som erbjuder en bekväm boendemiljö och trivsam planlösning. Lägenheten renoverades 2018 i modern stil och har genomgående ekparkett och vitmålade väggar i samtliga rum. Köket är försett med rostfria vitvaror inklusive diskmaskin och inbyggd mikro och det fräscha badrummet är helkaklat och har tvättmaskin samt torktumlare. Från vardagsrummet har du utgång till den trivsamma balkongen. Området Nyfors är ett attraktivt och livfullt område som förenar stadens bekvämligheter med natursköna omgivningar. Här kan du njuta av vackra promenadstråk längs Eskilstunaån och ett brett utbud av caféer, restauranger och butiker. Här bor du nära centrum, tågstationen, Mälardalens högskola och fina grönområden. Läs mer om området
2 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Svårt att hitta boende i Stockholm? Bo på pendlingsavstånd hos oss så bjuder vi på pendlarkort i ett år. Erbjudandet gäller för dig som är ny hyresgäst hos oss och på utvalda lägenheter i Eskilstuna. Erbjudandet gäller till och med 30 juni 2026. Pendlarkortet är till ett värde av 3500kr i månaden under ett år och kommer dras av på hyran. Ordinariehyra är 9 155 kr/månad. Om lägenheten Kliv in i denna 3 rum och kök som erbjuder en bekväm boendemiljö och trivsam planlösning. Lägenheten renoverades 2018 i modern stil och har genomgående ekparkett och vitmålade väggar i samtliga rum.
Köket är försett med rostfria vitvaror inklusive diskmaskin och inbyggd mikro och det fräscha badrummet är helkaklat och har tvättmaskin samt torktumlare. Från vardagsrummet har du utgång till den trivsamma balkongen. Området Nyfors är ett attraktivt och livfullt område som förenar stadens bekvämligheter med natursköna omgivningar. Här kan du njuta av vackra promenadstråk längs Eskilstunaån och ett brett utbud av caféer, restauranger och butiker. Här bor du nära centrum, tågstationen, Mälardalens högskola och fina grönområden. Läs mer om området
Property type
apartment
Rooms
2
Size
58 m²
Price
5 655 kr
Rental period
Unlimited
Available from
ASAP
Balcony
Yes
Price per m²
98 kr
The listing is located at Norra Brogatan, 632 27 Eskilstuna, Sweden
Loading map