2 rooms apartment of 69m² in Eskilstuna

Mineralgatan, 632 34 Eskilstuna, Sweden

10 495 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

2 rum och kök på Gnejsgången 17, ledig lägenhet i Eskilstuna

2 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Om lägenheten Denna tvåa renoverades 2017 och har genomgående parkettgolv och vitmålade väggar. Här finns ett rymligt kök som är försett med diskmaskin och hel kyl/frys, med gott om plats för matbord. Badrummet är helkaklat med badkar, tvättmaskin och torktumlare för en smidigare vardag. Från det rymliga vardagsrummet har du utgång till balkongen. Bostaden är belägen på på våning 2, hiss finns ej. Området I Stenby bor du med närhet till både natur och stadsliv, med promenadstråk och grönområden som ger en trivsam miljö. I Stenby köpcentrum hittar du mataffärer, butiker och service. Med goda bussförbindelser och bra cykelvägar tar du dig enkelt till Eskilstuna centrum. Området är populärt bland barnfamiljer och har flera skolor, förskolor och lekplatser i närheten. Mer information om Stenby finns på samfällighetsförenings hemsida: tenby-e Läs mer om området

Property type

apartment

Rooms

2

Size

69 m²

Price

10 495 kr

Price per m²

152 kr

Map

The listing is located at Mineralgatan, 632 34 Eskilstuna, Sweden

Loading map