Listed today

2 rooms apartment of 63m² in Malmö

Ariana, Nobelvägen 73, 214 34 Malmö, Sweden

9 532 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-09-2026

2 rum och kök Nobelvägen 73 A Malmö 214 33

BeskrivningStor tvåa på Nobelvägen 73 A.En tvåa på 63 kvadratmeter. Här bor du med ett optimalt läge nära Möllevångstorget, ett av Malmös mest levande och kulturella kvarter, känt för sitt breda utbud av restauranger, caféer och småbutiker. På kort avstånd finns även Mobilia köpcentrum med ett stort utbud av shopping och service. Närheten till Nobeltorget och Folkets Park ger fina möjligheter till rekreation och grönska. Området har mycket goda kommunikationer med flera busslinjer bara någon minut bort, vilket gör det enkelt att ta sig runt i Malmö och vidare.Lägenheten har vitmålade väggar, parkettgolv samt klinkergolv i badrummet. Kök med vitvaror samt diskmaskin. Badrummet är helkaklat och har duschväggar samt handdukstork.Värme, vatten och kabel-tv grundutbud ingår i den angivna hyran. Internet ingår inte i den angivna hyran och tecknas separat, fastigheten har öppet fibernätverk man kan välja mellan olika leverantörer.Övrigt-Lägenheten renoverades 2022.-Vi använder oss utav exempelbilder från liknande lägenhet.-Lägenheten hyrs ut i befintligt skick. Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar.Alla intresseanmälningar på våra lediga lägenheter görs via hemsidan.För mer info om vår uthyrningspolicy hittar ni på: ni har några frågor om lägenheten kan ni

Property type

apartment

Rooms

2

Size

63 m²

Price

9 532 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-09-2026

Price per m²

151 kr

Map

The listing is located at Ariana, Nobelvägen 73, 214 34 Malmö, Sweden

Loading map