Listed today

2 rooms apartment of 60m² in Malmö

Friisgatan 22, 211 53 Malmö, Sweden

9 632 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

2 rum och kök Friisgatan 22 Malmö 211 53

Modern 2:a med balkong och cityutsikt på attraktiva FriisgatanVälkommen till denna välplanerade och centralt belägna tvåa högt upp på sjätte våningen – ett modernt hem med härlig balkong och utsikt över staden. Här bor du med stilrena materialval och Malmös breda utbud precis utanför dörren.Om lägenhetenBostaden erbjuder ett fräscht och modernt uttryck med genomgående parkettgolv och vitmålade väggar samt tak som skapar en ljus och luftig känsla. Köket går i vita toner och är utrustat med nya vitvaror inklusive diskmaskin, vilket gör vardagen både bekväm och funktionell.Det helkaklade badrummet är inrett i mörkgrått och vitt och har moderna duschdörrar. För dig som uppskattar goda förvaringsmöjligheter finns totalt fyra garderober samt en rymlig klädkammare.Från balkongen kan du njuta av utsikten över stadens takåsar och stadsliv.Ingår i hyranVärme, vatten och kabel-tv grundutbud ingår i den angivna hyran. Bredband och hushållsel ingår ej. Alla intresseanmälningar på våra lediga lägenheter görs via hemsidan. För mer info om vår uthyrningspolicy hittar ni på: Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar.Observera att interiörbilderna är digitalt möblerade och justerade. Avvikelser förekommer.Om områdetPå Friisgatan bor du mitt i centrala Malmö med ett levande stadsliv precis runt hörnet. Inom bekvämt gångavstånd finns Triangeln Station, shoppingcenter, restauranger, caféer och torghandel. Området erbjuder en perfekt kombination av citypuls och smidiga kommunikationer, vilket gör bostaden idealisk för både pendlare och dig som vill ha nära till allt Malmö har att erbjuda.ÖvrigtAlla intresseanmälningar på våra lediga lägenheter görs via hemsidan. För mer information om uthyrningspolicy, vänligen besök Hom.Varmt välkommen att anmäla ditt intresse! 

Property type

apartment

Rooms

2

Size

60 m²

Price

9 632 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

Price per m²

161 kr

Map

The listing is located at Friisgatan 22, 211 53 Malmö, Sweden

Loading map